Eickhoff

Mühendislik, yaratıcılık, kalite tutkusu, geleneksel ve son olarak sonsuz azim: İşte bunlar firmamızı karakterize edebilecek birkaç kelimedir. 1864 yılında küçük bir döküm atelyesi olarak Johan Heinrich Carl Eickhoff tarafından kuruluşundan bügünkü grup şirketlerine gelinceye kadar pek çok şey olmuştur. Bugün, çeşitli pazarlarda başarıyla faaliyet gösterirken, yüksek teknoloji sektöründe geniş bir potföy sunmaktayız.

Firmamızın geleneksel merkezi Eickhoff Bergbautechnik, yeraltı madencilik endüstrisinde yüksek performanslı makinelerin daha da geliştirilmesi üzerine yıllardır odaklanmıştır. En son nesil kesici yükleyici SL 750 EiControl Plus için bu sektördeki en önemli ödül olan 2010 yılı BAUMA Yenilikçilik Ödülü, bizim dünya çapında son teknoloji lideri olduğumuzun değerli bir kanıtıdır.

Aynı zamanda Schalker Eisenhütte Maschinenfabrik GmbH, kendi segmentinin teknik lideridir. Bu firma tarafından üretilen Kok fırınları, neredeyse emisyonsuz olarak kabul edilir.

Madencilik endüstrisindeki yapısal değişim, firmamızın hareketli geçmişinin sebeplerinden birisidir. Madencilik sektörünün piyasalardaki dalgalanmalarına bakılmaksızın yeni iş hatları birbirinden ayrıştırılarak, gerekli hareket serbestliği sağlanmıştır ve bunun sonucunda da teknolojide en üst pozisyonlara ulaşılarak önemli bir büyüme kaydedilmiştir.

Eickhoff Antriebstechnik GmbH firmasında imal edilen, rüzgar türbini redüktörleri bunun en çarpıcı örneklerinden biridir. Büyük endüstriyel redüktörlerlerin imalatı dışında, rüzgar enerjisi sektöründeki bir üretici olarak bu firma, son birkaç yıldır ortalamanın üzerinde bir büyüme sergilemiştir. Bu hızlı gelişme de 2009 yılı Ocak ayında Dresden'de Eickhoff Wind Power GmbH üretim tesisinin açılışı ile karşılığını almıştır.

Eickhoff Giesserei GmbH -Grubumuzun kökeni- karmaşık döküm ürünleri ile müşterilere hizmet sunmaktadır. Altmışın üzerinde farklı malzeme ile dökümlerimizin, çok yönlü gereksinimleri de karşılayacağının güvencesini vermektedir.

Kurumsal stratejimizin temel faktörlerinden biri, ihracatın ve buna bağlı olarak da hizmet faaliyetlerimizin genişletilmesidir. Pek çok ülkede bağlı ortaklıklarımız tarafından müşterilere yerinde destek vermekte ve karmaşık yüksek teknoloji ürünlerimiz için yetkili hizmeti sunmaktadırlar.

Hakkımızda
2008 yılında kurulan firmamız, gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bügün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.
Site Haritası
© Copyright 2014 CT Maden Ekipmanları LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.