Halatlı Monoray ve Kulikar Vinçleri

Göllner Vinçleri sonsuz halat prensibi ile çalışan tüm sistemler için uygundur. Malzeme ve Personel taşımasında kullanılan Kulikar ve Monoray sistemlerinde özellikle tercih edilir.

Vinçlerimiz iki türde üretilmektedir:

  • Parabol tamburlu vinçler (GP)
  • Oluklu tamburlu vinçler (GR)

Tüm halatlı vinçler modüler yapıdadır ve opsiyonel olarak sağ / sol versiyonları bulunan radyal piston motorlar ile çalıştırılmaktadır. Göllner hidrolik ünite ile birlikte kullanıldığında halat hızı istenilen değerlere herhangi bir limit olmaksızın ayarlanabilir.

Vinçler ve hidrolik üniteler birbirine bağlantılı olarak bir kapalı devre şeklinde çalışır. İhtiyaç duyulan halat hızı ve çekme kuvvetine göre gerekli pompa gücü, hidrolik motor tipi ve sayısı belirlenir. Sistem operatörünün rahat bir şekilde tek bir kol ile kumanda edebileceği kontrol standı ile birlikte sunulmaktadır.

  • Tamburlar üzerinde değiştirilebilir aşınma parçaları bulunur.
  • Asbest içermeyen balatalara sahip çift çeneli güvenlik frenleri kullanılır.
  • Halat girişte ve çıkışta, tambur önünde konumlandırılmış ayarlanabilir klavuz makaraları ile yönlendirilir. Bu makaralar yatay olarak ayarlanabilir ve halat aksı boyunca destek sağlar.
  • Oluklu tamburlu tüm vinçler gerilmeden kaynaklı aşınmayı önlemek amacıyla burkulma önleyici tertibat ile donatılmıştır.

Kaplamalı Tamburlu Halatlı Vinç GR Serisi

Çalışma Basıncı : p=210...250 bar
max.Halat Çapı : dmax=32 mm
max.Çekme Gücü : Fmax =150 kN
max.Halat Hızı : vmax =4,0 m/sn
max.Motor Gücü : Pmax=500 kW

GP serisinin veya GR serisinin performans verilerini ve ek teknik bilgilerini istek üzerine temin edebilirsiniz. Listede olmayan halat vinçleri müşteriyle görüşülerek özel tasarım olarak da imal edilebilir.

Hakkımızda
2008 yılında kurulan firmamız, gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bügün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.
Site Haritası
© Copyright 2014 CT Maden Ekipmanları LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.