Hidrolik Tahrikli Vinçler

Göllner vinçleri düz ya da yokuşlu yerlerde ağır yükleri kaldırma, çekme için tasarlanmıştır. Halat tamburu hidrolik radyal pistonlu motorlar (yüksek torklu motorlar) tarafından çalıştırılır. Göllner hidrolik ünite sayesinde halat hızı kademesiz olarak ayarlanabilir. Halatlı vinç / hidrolik ünite, kapalı sistem içerisinde, uzaktan hidrolik ile çalıştırılır. Hidrolik ünite taşıma hacmi ve yük taşıma sınırları (belirlenmiş halat hızının maksimum çekim kuvveti / maksimum çekim kuvvetinin belirlenmiş halat hızı) değerleri içerisinde sabittirler.

Emniyet freni olarak asbest içermeyen çift balatalı frenler kullanılır. Fren, halat tamburuna doğrudan etki yapar, fren silindiri üzerinden yaylı vida ile kapatıp, hidrolik havalandırır.

Halat vinçlerimiz sabit kumanda kolu olarak tasarlanmıştır. Kumanda kolu bırakıldığında, otomatik olarak sıfır konumuna geri döner ve fren devreye girer. Halat aşınmalarını önlemek için Göllner vinçleri standart olarak halat sargısıyla donatılmıştır. Kullanıcıya kolaylık sağlamak için, tüm halat vinçlerimiz bir kumanda kabini ile teslim edilir. Kabinde operatör koltuğu mevcut olup böylece makineyi tek kollu kumanda aracılığıyla çalıştırılabilir ve paneller kontrol edilebilir. Kontrol panelinde bulunan hız göstergesi, termometre/ sıcak ölçüm cihazı ve basınçölçer manometreler içerir. Kumanda kabini direk vinç üzerine monte edilebilir ya da farklı bir yere monte edilebilir.

Özet olarak, halat vinçlerimiz, aşağıdaki özellikler ile karakterize edilir:

  • Esnek yapı prensibi
  • Değişken yük ve hızlar
  • Kademesiz değiştirilebilir halat hızı
  • Kompakt ve sağlam tasarım
  • Düşük bakım maliyetleri
  • Yüksek güvenlik standardı
  • Hidrolik ünite için uygun yer seçimi
  • Operatör koltuğu ve tek kollu kumanda kabini

Halat vinçlerimizin belirli türleri için veya ek teknik verilerin bilgisi için Göllner personeliyle irtibata geçiniz. Özel tasarım veya listelenmemiş halatlı vinçler istek üzerine imal edilebilir.

Halatlı Vinç Makineleri GT Serisi

Çalışma Basıncı : p = 180...200 bar
max.Halat Çapı : dmax = 32 mm
max.Çekme Gücü : Fmax = 180 kN (İlk Halat Sarımı)
Fmax = 145 kN (Son Halat Sarımı)
max.Halat Hızı : vmax = 1,8 m/sn
Halat Sarım Kapasitesi (d=20mm) : 1385 m

Hakkımızda
2008 yılında kurulan firmamız, gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bügün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.
Site Haritası
© Copyright 2014 CT Maden Ekipmanları LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.